Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

„Las-dźwięk, kultura, rekreacja”

02-07-2019

„Las-dźwięk, kultura, rekreacja”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego Kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020, w ramach Przedsięwzięcia III. Rekreacja „Dobrej Widawy” – projekt grantowy.

 

W dniu 30 maja 2019 r. Lokalna Grupa Działania DOBRA WIDAWA podpisała uroczyście umowy z grantobiorcami na realizacje operacji w ramach dwóch projektów grantowych. Wśród 18 grantobiorców znalazła się również Gmina Dobroszyce z projektem pn. „Las-dźwięk, kultura, rekreacja”, kwota przyznanego grantu wynosi 28 607,00 zł.

Projekt ma za zadanie odkrycie i propagowanie wszelkiego rodzaju dobrodziejstwa, jakie daje nam las, kształtowanie mądrego i odpowiedzialnego życia w zgodzie z naturą, uwrażliwienie na przyrodę, która nas otacza, umiejętności obserwacji najciekawszych zjawisk związanych ze środowiskiem leśnym. Projekt odbywać się będzie w świetlicy wiejskiej w Malerzowie oraz terenie rekreacyjnym znajdującymsię w sąsiedztwie, a który częściowo powstanie w wyniku zadania - zakup urządzeń zabawowych i rekreacyjnych. Zaprojektowany teren rekreacyjny przy świetlicy w Malerzowie znajduje się w  bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Projekt zakłada spotkanie z ornitologiem i leśniczym, którzy zapoznają uczestników projektu z dźwiękami lasu, kojarzącymi się przede wszystkim z odgłosami ptaków i zwierząt. Uczestnicy dowiedzą się jakie ptaki i zwierzęta można spotkać w malerzowskim lesie, jak rozpoznać je po charakterystycznych dla nich dźwiękach, których po części teoretycznej poszukiwać będą podczas wypraw do lasu. Dźwięki te nagrywane będą za pomocą urządzeń do nagrywania (np. dyktafon). Podczas wyprawy do lasu dowiedzą się o gatunkach roślin i zwierząt chronionych w Polsce i występujących w Gminie Dobroszyce oraz najbliższej okolicy. Ponadto uczestnicy wydarzenia poznają dawne obrzędy i kulturę związaną z lasem, np. myślistwo.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy współpracy z Klubem Sportowym MILA z Malerzowa. Impreza zostanie zorganizowana w dniu 06.07.2019 na terenie placu rekreacyjnego przy świetlicy w Malerzowie. W czasie wydarzenia zostanie zorganizowany turniej sportowy mający na celu integrację rodzin i kultywowanie spędzania wspólnie czasu przez członków rodzin.

Projekt zakłada zakup urządzeń zabawowych oraz siłowych na nowy plac zabaw przy budowanej świetlicy wiejskiej w Malerzowie, na którą Gmina Dobroszyce otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.