Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Środki finansowe na rozwój przedsiębiorców i ich pracowników

15-03-2017

Środki finansowe na rozwój przedsiębiorców i ich pracowników

Środki finansowe na rozwój przedsiębiorców i ich pracowników

 

Uprzejmie informujemy, że do Urzędu Gminy Dobroszyce wpłynęła informacja dotycząca rekrutacji do projektu „Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” realizowanego przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 8 – Rynek pracy, Działanie 8.6 – Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, mające swoją jednostkę na obszarze województwa dolnośląskiego oraz ich pracownicy (wykonujący pracę na podstawie umowy o pracę) z obszaru województwa dolnośląskiego.  Pracownicy, którzy planują skorzystać z usługi rozwojowej muszą zostać skierowani przez swojego pracodawcę, a usługa ta musi zostać wybrana z a pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych https://usługirozwojowe .parp.gov.pl.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły przez cały okres jego realizacji, tj. do dnia 31.07.2019 r., bądź do czasu osiągnięcia zaplanowanej liczby uczestników lub wyczerpania limitu środków na realizację usług rozwojowych.

W ramach projektu przewidziane jest doradztwo w zakresie określenia potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa, doradztwo z korzystania systemu BUR oraz dofinansowanie usług rozwojowych przedsiębiorstwa przez wykwalifikowaną kadrę – specjalistów do spraw doradztwa.

Poziom dofinansowania usługi rozwojowej dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika wydelegowanego przez przedsiębiorcę nie może przekroczyć kwoty 5 000 PLN, bez względu na wartość tej usługi i poziom wsparcia. Średnia wartość dofinansowania w okresie realizacji projektu dla jednej umowy o udzielenie wsparcia nie może przekroczyć 25 000 PLN. Przedsiębiorstwo może skorzystać tylko raz ze wsparcia w ramach projektu, oznacza to, że jedno przedsiębiorstwo może zrealizować jedną umowę o udzielenie wsparcia. Podstawowa wartość dofinansowania usług rozwojowych wynosi 50%. Istnieje możliwość poziomu dofinansowania, do maksymalnej wartości 80%.

Zachęcamy państwa do zapoznania się z dokumentacją konkursową udostępnioną na stronie http://www.dpin.pl/pl/usługirozwojowe/dokumenty-do-pobrania. Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze projektu mieszczącym się w siedzibie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, ul. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław, bądź poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy z Zespołem projektowym http://ww.dpin.pl/pl/uslugirozwojowe/kontakt.

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.