Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Absolutorium dla Wójta Gminy Dobroszyce

30-06-2017

Absolutorium  dla Wójta Gminy Dobroszyce

Zwołana na dzień 29 czerwca 2017 r. sesja Rady Gminy Dobroszyce miała szczególny charakter. Poświęcona była zatwierdzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2016 rok.
 
Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce  odczytał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o tym sprawozdaniu. Z kolei Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Mirosław Kocik zapoznał wszystkich z opinią, w której Komisja pozytywnie oceniła przedstawione sprawozdanie i zawnioskowała o udzielenie absolutorium dla Wójta za 2016 rok.
Regionalna Izba Obrachunkowa, na wniosek Komisji Rewizyjnej, przejrzała sprawozdanie z wykonania budżetu oraz finansowe. Do zaprezentowanych dokumentów nie miała zastrzeżeń, więc radnym zarekomendowała udzielenie absolutorium.
Należy wspomnieć, że udzielenie absolutorium oznacza, że Wójt realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi.
Następnie podjęto uchwały w sprawie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego  oraz w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Dobroszyce za 2016 rok.
Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Palma pogratulował Wójtowi, a do gratulacji dołączył się  również  przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego Alojzy Kulig, jak również pozostali radni oraz uczestnicy obrad.Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.