Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Ryczałt w opłatach za gospodarowanie odpadami dla rodzin posiadających KARTĘ DUŻEJ RODZINY

05-09-2017

Ryczałt w opłatach za gospodarowanie odpadami dla rodzin posiadających KARTĘ DUŻEJ RODZINY

Na ostatniej sesji Rady Gminy Dobroszyce podjęto uchwałę, której celem jest zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Dobroszyce.
Na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rada Gminy, może w drodze uchwały zwolnić w całości lub w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi między innymi rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny. W rozumieniu przywołanej ustawy, przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica maja na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
Tym samym Rada Gminy Dobroszyce wprowadziła program osłonowy dla rodzin wielodzietnych w postaci zastosowania zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami.  Na mocy przytoczonych przepisów dokonano zmiany kręgu osób uprawnionych do  ryczałtu.  Objęto nim jedynie rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny ustalając jednocześnie opłatę w wysokości 55 zł za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
Zwolnienie z części opłaty na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi nie jest  obligatoryjne i zainteresowane nim rodziny wielodzietne będą musiały wystąpić o objęcie ich ulgą. Aby skorzystać z ulgi należy złożyć stosowne dokumenty, o których mowa w uchwale.
Powyższa uchwała będzie obowiązywała od 1 października 2017r.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.