Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oleśnicy

12-02-2018

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oleśnicy

Podatniku podatku VAT

Załóż PROFIL ZAUFANY (eGO)

Zrób to już dziś

Przygotuj się do składania JPK_VAT.

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy uprzejmie informuje, że podatnicy podatku od towarów i usług, którzy  składają deklaracje podatkowe VAT-7 lub VAT-7K mają obowiązek od 1 stycznia 2018r.  prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr zakupów i sprzedaży VAT) i przesyłania jej jako JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT) do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

JPK_VAT jest zestawem informacji o zakupach i sprzedaży, która wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przysyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli rozliczenia VAT składane są kwartalnie.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy zwraca uwagę na  związek pomiędzy prawidłowym wysyłaniem JPK_VAT, a profilem zaufanym (eGo).

Profil zaufany (eGo) to elektroniczny podpis, bezpłatna i wygodna metoda potwierdzenia tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji państwowej, który działa jak odręczny podpis.

Kluczowym elementem prawidłowego wysyłania JPK_VAT jest jego autoryzacja (plik JPK_VAT trzeba  uwierzytelnić). Do tego służy m.in. bezpłatny profil zaufany (e-Go). Dzięki założonemu profilowi zaufanemu  eGO zyskujesz pewność, że  jesteś gotowy do  wykonania  obowiązku wysyłki JPK_VAT do szefa KAS i plik  podlegający wysyłce  został   właściwie zautoryzowany i podpisany.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy uprzejmie informuje, że w dniach 17 i 24  lutego 2018r. w godz. od 9.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Oleśnicy w pokoju nr 4  będzie uruchomiony punkt obsługi podatnika w którym będzie Państwo mogli załatwić formalności związane z założeniem profilu zaufanego oraz uzyskać informację na temat JPK_VAT. 

 

Więcej informacji na:  www.pz.gov.pl  oraz  www.jpk.mf.gov.pl oraz Krajowa Informacja Skarbowa tel. 801 055 055, 22 330 03 30, Urząd Skarbowy w Oleśnicy tel. 71 314 90 05.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.