Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Nowa szansa dla Instytucji otoczenia biznesu z Dolnego Śląska

19-03-2018

Nowa szansa dla Instytucji otoczenia biznesu z Dolnego Śląska

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nowy konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. Do podziału jest ponad 17,5 mln zł.

W ramach konkursu możliwe są do realizacji projekty dotyczące infrastruktury niezbędnej dla świadczenia specjalistycznych usług laboratoryjnych, w tym uruchomienie specjalistycznych laboratoriów i powierzchni badawczych dla przedsiębiorstw – wraz z wyposażeniem.

Instytucje otoczenia biznesu mają wpływ na rozwój naszego regionu, przedsiębiorczości przez m.in. świadczenie różnorodnych usług na rzecz przedsiębiorców, które przyczyniają się m.in. do poprawy efektywności działalności gospodarczej, rozwoju nowych technologii poprzez udostępnianie infrastruktury B+R.

- Nowe dotacje na profesjonalizację oferty Instytucji otoczenia biznesu to kolejne wsparcie mechanizmów współpracy nauki i biznesu, to wsparcie innowatorów i przedsiębiorców. Dotacjami chcemy wzmocnić działalność w obszarze współpracy przy badaniach, rozwoju innowacji oraz ich wdrażaniu - mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej instytucji Pośredniczącej i dodaje:

- Ważna jest jakość oferty IOB, bo w tych strukturach można wykonać wiele różnych zadań w jednym miejscu, a to jest istotne dla przedsiębiorców. Stąd też w tym procesie ważne są wyspecjalizowane kadry, bowiem w procesie komercjalizacji nowych technologii wiele zależy od kompetencji ludzi skupionych wokół IOB. Dialog między biznesem i nauką został nawiązany, teraz potrzebna jest wzajemna aktywność obu stron, aby powstawały ciekawe technologiczne rozwiązania rozwiązujące nowe problemy cywilizacji. Ważny jest dostęp do zasobów badawczo-rozwojowych, bo korzyści odniosą zarówno wszyscy zaangażowani w nowe procesy technologiczne, jak i otoczenie społeczno-gospodarcze.

Termin składania wniosków od godz. 8.00 dnia 4.04.2018 r. do godz. 15.00 dnia 30.05.2018 r.

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/970-schemat-1-2-d-rozwoj-i-profesjonalizacja-oferty-wsparcia-proinnowacyjnego-otoczenia-biznesu-projekty-w-zakresie-uzupelnienia-infrastruktury-b-r-iob.html

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.