Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Polsko! Kocham Cię!

13-05-2018

Polsko! Kocham Cię!W roku 2018 uroczyście obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu zorganizowała 30 kwietnia konkurs „Polsko! Kocham Cię!”, który odbył się w Gminnym Centrum im. Anny Sojko w Dobroszycach. Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, który wraz z panią Moniką Hołówką – sekretarz Gminy Dobroszyce oraz Moniką Zdobylak – dyrektor GCK w Dobroszycach zasiadł także w jury.W zmaganiach konkursowych udział wzięli przedstawiciele trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy, Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach oraz Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Dobrzeniu. Każda drużyna była złożona z czterech zawodników – ucznia klasy IV, V, VI i VII.Zawodnikom kibicowały grupy uczniów z każdej szkół – sposób kibicowania był jedną 
z punktowanych konkurencji. Wszyscy wspaniale przygotowali się do tego zadania – były specjalnie przygotowane nakrycia głowy, ozdoby, jednakowe koszulki, chorągiewki, a także wesołe okrzyki i hasła dopingujące zawodników.Turniej składał się z bardzo różnych zadań – uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą o naszej ojczyźnie i różnorakimi umiejętnościami. Wspaniale recytowali zwrotki patriotycznych pieśni, odgadywali nazwiska znanych i zasłużonych Polaków, poznając jedynie różnorakie ciekawostki z ich życia, układali puzzle z obrazami przedstawiającymi ważne wydarzenia z naszych dziejów, odpowiadali na pytania związane z polską historią, kulturą i sportem, rozpoznawali melodie naszych wspaniałych polskich dobranocek oraz polskie miasta na podstawie prezentowanych fotografii. Jedną z ciekawszych konkurencji było układanie wyrazów z liter, w które „ubrani” byli zawodnicy.
Wsparciem dla drużyn byli kibice, którzy skwapliwie korzystali z możliwości aktywnego udziału w zabawie i ze wszystkich sił starali się pomóc swoim przedstawicielom, podpowiadając i konsultując odpowiedzi .
Po wnikliwym podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Oleśnicy, na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze turnieju – Szkoła Podstawowa z Dobrzenia, zaś trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobroszycach. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wójta Gminy Dobroszyce oraz organizatorów.
Turniej stał się wspaniałą okazją do radosnego świętowania uroczystości związanych z obchodami Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy wspólnej zabawie uczestnicy wraz z opiekunami i jurorami w sposób niekonwencjonalny wyrazili radość i dumę z bycia Polakami.
Turniej prowadzili i przygotowali pani Katarzyna Stasiak – nauczycielka języka polskiego i pan Janusz Marszałek – wicedyrektor szkoły, których wspierał w układaniu pytań pan Piotr Wala – nauczyciel historii.

 


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.