Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zagospodarowanie Przestrzenne Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

Mieszkańcy Gminy Dobroszyce! W odpowiedzi na Państwa pytania informujemy, że wraz z nowym harmonogramem ustalone zostały nowe zasady odbioru odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Dobroszyce.

28-06-2018

Mieszkańcy Gminy Dobroszyce! W odpowiedzi na Państwa pytania informujemy, że wraz z nowym harmonogramem ustalone zostały nowe zasady odbioru odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Dobroszyce.

Realizując obowiązki nałożone na gminy przez przepisy ustawy z dnia 12 lutego 2014r.o odpadach od lipca br. odbierane będą również odpady ulegające biodegradacji tj. owoce i warzywa, resztki żywności, przeterminowana żywność oraz obierki z owoców i warzyw, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj itp. Odpady te umieszczane powinny być w pojemnikach o pojemności 120 l w kolorze brązowym z napisem BIO.” Każdy, kto jest zainteresowany ich oddawaniem powinien zaopatrzyć się w ww. pojemnik we własnym zakresie. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, do wspomnianego  pojemnika nie należy wrzucać  trawy, drobnych gałęzi, liści, ziemi, piasku, kamieni, mięsa, kości, odchodów zwierzęcych, popiołu z węgla itp.” Zwracamy również uwagę na to, że w pojemniku nie mogą znajdować żadne inne odpady. 

Jednocześnie informujmy, że we wrześniu 2018r. odbędzie się kolejna już  zbiórka odpadów wielkogabarytowych z terenu Gminy Dobroszyce. O terminie realizacji będziemy Państwa informować na bieżąco. 

 

Podstawa prawna:

Ustawa o odpadach z 12 lutego 2014r. ( Dz. U. z 2018r. poz.992 ze zm ) 

Uchwała NR XLI-272/2018 Rady Gminy Dobroszyce  z dnia 26 kwietnia 2018 r.

zmieniającą uchwałę Nr XX-125/2016 Rady Gminy Dobroszyce z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dobroszyce (Dz. Urz.. Woj. Doln. z 2018 roku poz. 2433)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.