Koronawirus Elektroniczna Skrzynka Podawcza Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagospodarowanie Przestrzenne

INFORMACJA I APEL Wójta Gminy Dobroszyce

25-03-2020

INFORMACJA I APEL Wójta Gminy Dobroszyce

 

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Dobroszyce!
 
Z mocy rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25.03.2020r. do 10.04.2020r. wprowadzone zostaje obowiązkowe nauczanie na odległość. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, placówki oświatowe prowadzone przez Gminę Dobroszyce prowadziły będą takie nauczanie w szczególności przy użyciu narzędzi elektronicznych.
 
Nauczyciele, będą przesyłali zadania, treści nauczania, tematy zajęć, z którymi uczniowie/wychowankowie mają obowiązek się zaznajomić. Zajęcia zdalne realizowane będą zgodnie z tygodniowym wymiarem i obowiązującym planem lekcji. Nauczyciel ma pamiętać jednocześnie o równomiernym obciążeniu ucznia/wychowanka zajęciami w danym dniu, zróżnicowaniu tych zajęć oraz możliwości psychofizycznych ucznia.
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów/wychowanków prosimy Was o pomoc, mobilizację i zachęcanie dzieci do tego rodzaju nauki. Wspólnymi siłami, dla dobra wszystkich, staniemy na wysokości zadania i poradzimy sobie z tą trudną i nietypową sytuacją.
 
Ograniczenia związane z epidemią dotyczą również bieżącego funkcjonowania. Pamiętajmy by ograniczyć wyjścia z domu do sytuacji niezbędnych, kiedy to konieczne. Wyjątkiem są dojazdy do i z pracy, załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego, bądź wolontariat w walce z koronawirusem. Wprowadzone zasady bezpieczeństwa obowiązują do 11. kwietnia 2020r.
 
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek bezwzględny pozostania w domu i dostosowania się do zasad wynikających z wydanej decyzji. Jeśli ktoś miał kontakt z osobą zarażoną, bądź powrócił z innego kraju, a nie został objęty kwarantanną powinien dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich zgłosić się do Sanepidu i poddać się obowiązkowej kwarantannie.
 
Jakakolwiek niezbędna pomoc dla osób objętych kwarantanną, osobom starszym, samotnym dla których taka pomoc jest niezbędna udzielamy wsparcia. O taką pomoc prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio do Urzędu Gminy bądź Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 
Stosowanie się do ograniczeń, pilnowanie zasad bezpieczeństwa ma znaczący wpływ na zasięg epidemii.
 
Dziękuję wszystkim za zrozumienie powagi sprawy i dostosowanie się do nowej sytuacji.
Dziękuję również wszystkim osobom, które ryzykując swoim zdrowiem pełnią służbę dla dobra innych.
 
Z wyrazami szacunku Artur Ciosek
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.