Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Podziękowanie Wójta Gminy Dobroszyce za zaangażowanie w walkę z epidemią

06-05-2020

Podziękowanie Wójta Gminy Dobroszyce za zaangażowanie w walkę z epidemią

 

Akcja wolontariacka
MASECZKA DLA KAŻDEGO MIESZKAŃCA

W sytuacji dla całego kraju i naszej gminy bardzo trudnej, wiążącej się z zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa oraz troską o życie i zdrowie każdego z nas, gesty bezinteresownej pomocy potrzebującym są na wagę złota.
Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w walce z epidemią koronawirusa.
Słowa podziękowania kieruję do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” z Dobroszyc - Urszuli Dudek, Danuty Głowackiej, Grażyny Kubów, Marii Olszewskiej, Zofii Skoczylas, które szyły maseczki ochronne.

W akcję wolontariacką szycia maseczek, których uszyto około 7000 sztuk, zaangażowały się również Panie: Oksana Melnyk, Milena Łaskawska, Agata Przyborek z Łuczyny, Elżbieta Zasadzińska – Rak, Agnieszka Kluczek z Sadkowa, Bożena Żuraw, Dorota Połczyńska, Małgorzata Błach z Nowicy, Zofia Bera, Anna Florczak, Małgorzata Goluch, Agnieszka Kwietniowska, Iwona Piotrowska, Nina Barańska z Kolonii Strzelec, Barbara i Agnieszka Bieńko z Malerzowa, Anna Włusek, Anna Trela, Jadwiga Trela, Irena Ogińska-Kędziora, Agnieszka Panfil oraz Pan Damian Trela. Wszystkim tym osobom składam podziękowania za wielką pomoc i włożoną pracę.

Dziękuję również darczyńcom, którzy dostarczyli materiały niezbędne do uszycia masek lub przeznaczyły środki na ich zakup, byli to: Adam Gierlitz, Zofia Bera, Iwona Włusek, Justyna Kochańska-Tuła, Marta Misterowicz, Agnieszka Myjkowska, Monika Wistuła, Dorota Kiełbus, Barbara Sosnowska, Danuta Ziółecka, Agnieszka Ziółecka, Joanna Woźnica-Hołdyńska, Marta Pilipuk, Jakub Pilipuk, Sylwia Jesionek, Anna Rogala, Grażyna Kubów, Kasandra Matusz, Alina Kielar, Renata Ritzol, Marzena Ciosek, Danuta Głowacka, Kamila i Katarzyna Barańskie z Oleśnicy oraz Sołtys Dobroszyc Pan Ryszard Głowacki, który nadzorował prace dowożąc materiały niezbędne do wykonania na poszczególnych etapach szycia. Podziękowania kieruję również dla p. Sołtys Nowicy p. Lidii Kierkicz oraz Sołtys Strzelec p. Zofii Bera za pomoc w szyciu i dystrybuowaniu do mieszkańców. Dziękuję również za roznoszenie masek i za udostępnianie ich w różnych miejscach: u Sołtysa Dobroszyc p. Ryszarda Głowackiego, w Sklepie Wielobranżowym w Rynku p. Dariusza Palmy oraz w Kwiaciarni przy przystanku u p. Andrzeja Holda.
W przygotowanie przyłbic zaangażowały się: Anna Trela, Marta Misterowicz, Joanna Woźnica-Hołdyńska oraz Magda Sroka.

Przyłbice trafiły do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas, Ośrodka Zdrowia w Dobroszycach oraz do szpitala w Oleśnicy, Wrocławiu i Trzebnicy. O bezpieczeństwo mieszkańców w związku z epidemią w naszej gminie zatroszczyli się także policjanci, strażacy, pracownicy jednostek gminnych i wielu instytucji oraz osoby anonimowe.

Jeżeli kogokolwiek pominąłem, za omyłkę przepraszam.
Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie. Jestem mocno zbudowany wielkim sercem jakie okazaliście Państwo dla dobra mieszkańców. Pomoc była skierowana by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców.

Serdecznie dziękuję!
Artur Ciosek

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.