Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Dobroszyce

24-03-2017

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Dobroszyce

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Dobroszyce

nr POIS.09.03.00-00-107/13

Projekt wspófinansowany Przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego: „Infrastruktura i Środowiska” (PO IS) 2007 – 2013

Priorytet IX – Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna

Działanie 9.3 – Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej (PGN)

Instytucja Wdrażająca: 

             

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wysokość dofinansowania: 85%

Wartość projektu: 19 450,00 zł

Wartość dofinansowania: 16 532,50 zł

Udział własny Gminy: 2 917,50 zł

W ramach projektu przygotowano i przyjęto w formie Uchwały Rady Gminy Dobroszyce Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dobroszyce.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest dokumentem strategicznym, którego celem jest określenie wizji rozwoju Gminy w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Jego kluczowym elementem jest wyznaczenie celów strategicznych i szczegółowych, realizujących określoną wizję gminy. Cele są konkret­nie określone, mierzalne, realne i określone w czasie. Głównym celem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej jest ograniczenie emisji.

Plan ma za zadanie określić, jak gmina zrealizuje wyznaczone cele. Dlatego też zostały opisane działania planowane (inwesty­cyjne i nieinwestycyjne), sposób ich finansowania oraz metodę monitoringu realizacji planu w latach 2015-2020, z możliwością wydłużenia perspektywy czasowej, zgodnie z wymogami Ministra Gospodarki, określonymi w ramach ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu na dofinansowanie planów PGN. PGN realizuje także cele planów ochrony powietrza i planów działań krótkotermino­wych przez co doprowadza do redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza. Plan musi zapewniać spójność działań z wie­loletnim planem finansowym w gminie. Podstawą do opracowania planu jest wykonanie inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych z obszaru gminy, opartej na jej bilansie energetycz­nym. W inwentaryzacji ujęte są budynki publiczne i mieszkalne oraz transport.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.