Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Dostaliśmy dofinansowanie na realizację projektu: "Dobra edukacja przedszkolna w Gminie Dobroszyce"

10-07-2017

Dostaliśmy dofinansowanie na realizację projektu: "Dobra edukacja przedszkolna w Gminie Dobroszyce"

W ostatnim czasie nasza Gmina uzyskała kolejne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wartość dofinansowania wyniesie 835 tys. zł i w całości sfinansowana będzie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

OPIS PROJEKTU

„Dobra edukacja przedszkolna w Gminie Dobroszyce”

  1. Beneficjentem projektu jest Gmina Dobroszyce, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr: RPDS.10.01.02-02-0060/16-00 zawartej z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 Nr osi Priorytetowej: 10. Edukacja, Działanie: 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie: 10.1.1. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – konkursy horyzontalne i OSI. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  2. Projekt jest realizowany od dnia 1 maja 2017 do 31 sierpnia 2018 roku na terenie Gminy Dobroszyce.
  3. Celem głównym projektu jest wzrost udziału dzieci w wieku 2,5-6 lat (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci 3-4 lata) z Gm. Dobroszyce w edukacji przedszkolnej poprzez utworzenie 5 oddziałów przedszkolnych (4 oddziały w OWP Przedszkole w Dobroszycach w tym 1 integracyjny oraz 1 oddział w OWP przy SP w Dobrzeniu) na 115 nowych miejsc przedszkolnych w tym dla dzieci niepełnosprawnych oraz poprawa dostępności dla 270 dzieci: 77 SP Dobrzeń (w tym 25 nowe miejsca przedszkolne) od września 2017 r. + 193 Przedszkole (w tym 90 nowych miejsc przedszkolnych) od stycznia 2018 oferty edukacyjnej w postaci dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych; jak również podniesienie kompetencji i umiejętności zawodowych 11 nauczycieli zatrudnionych w placówkach wychowania przedszkolnego Gminy Dobroszyce do 31.08.2018.
  4. Projekt realizowany będzie w następujących Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobroszyce:

a) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu, Dobrzeń 9a 56-410 Dobroszyce;

b) w Przedszkolu Gminnym w Dobroszycach, ul. 3 Maja 20, 56 – 410 Dobroszyce (w nowej lokalizacji po oddaniu nowej siedziby Przedszkola: ul. Nowosiedlicka 1 w Dobroszycach).

  1. W ramach projektu przewiduje się realizację następujących zadań:

a) dostosowanie pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Dobrzeniu do potrzeb nowego oddziału przedszkolnego, uruchamianego od września 2017 roku,

b) zakup mebli i wyposażenia do 5 nowych oddziałów przedszkolnych (1 w SP w Dobrzeniu, 4 w Przedszkolu Gminnym w Dobroszycach)

c) dodatkowe zajęcia edukacyjne i specjalistyczne dla dzieci realizujących podstawę programową wychowania przedszkolnego w SP w Dobrzeniu oraz Przedszkolu Gminnym w Dobroszycach,

d) doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli zatrudnionych do realizacji  podstawy programowej wychowania przedszkolnego w SP w Dobrzeniu oraz Przedszkolu Gminnym w Dobroszycach.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.