Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

„Modernizacja świetlicy w Strzelcach - miejsca wpierania kultury i sztuki ludowej"

30-12-2017

„Modernizacja świetlicy w Strzelcach - miejsca wpierania kultury i sztuki ludowej"

Gmina Dobroszyce otrzymała  dotację  na realizację zadania  pn. "Modernizacja świetlicy w Strzelcach - miejsca wpierania kultury i sztuki ludowej". Koszt przedsięwzięcia  to 392 tys. zł, z czego środki Unii Europejskiej - 193.959,87 zł , tj. 85% kosztów kwalifikowanych Projektu.

Co zostało wykonane? Przebudowa i remont sali głównej świetlicy, węzła sanitarnego z dojściem bezpośrednio z sali głównej jak również wydzielony został korytarz do sanitariatu z sali głównej świetlicy. Prace objęły malowanie ścian i sufitów, jak również odnowiono posadzkę. Nowością jest budowa kominka z zamkniętą komorą spalania. Po remoncie obiekt został dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto w ramach otrzymanej dotacji zakupiono wyposażenie do prowadzenia zajęć kulturalnych w obiekcie: aparat fotograficzny, laptop, rzutnik cyfrowy, stoły, krzesła, gabloty ekspozycyjne, akordeon, mikser muzyczny, statywy mikrofonowe, przewody głośnikowe, mikrofony dynamiczne, telewizor.

Wspominane zajęcia kulturalne mają na celu wspieranie,kultywowanie, rozpowszechnianie i zachowanie dziedzictwa kulturowego,jakim jest kultura i sztuka ludowa, wywodząca się z tradycji regionu i kraju. Generalnie grupą docelową będą mieszkańcy Strzelec, ale i również całej Gminy Dobroszyce. Organizowane będą zajęcia dla różnych grup wiekowych, na których uwaga skupiona będzie na przekazaniu i rozpowszechnianiu tradycyjnych wyrobów, dzieł i tańców ludowych. W świetlicy będą mogły odbywać się próby miejscowego zespołu ludowego "Uśmiech", który uświetnia muzycznie niejedną imprezę gminną. Z obserwacji mieszkańców miejscowości Strzelce i Gminy Dobroszyce wynika, iż zachodzi silna potrzebę integracji wśród różnych grup wiekowych. W Strzelcach, trzeciej co do wielkości miejscowości Gminy Dobroszyce,nie było do tej pory obiektu dostosowanego do świadczenia nowoczesnej i kompleksowej oferty kulturalnej. Jest to tym bardziej dotkliwe dla mieszkańców wsi, że wykazują oni dużą aktywność we współtworzeniu lokalnej kulturalnej oferty. Prace budowlane prowadzone są przez są przez firmę Zakład Budowlano - Montażowy Krzysztof Lentka z Sycowa.


"Celem projektu jest upowszechnianie i zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu i kraju poprzez organizację zajęć kulturalnych w zmodernizowanej filii gminnej instytucji wspierającej kultywowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego".

BYŁO....

   

JEST OBECNIE...Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.