Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

„Utworzenie punktu informacji turystycznej oraz obsługi rowerzystów i turystów w Dobroszycach”

28-09-2021

„Utworzenie punktu informacji turystycznej oraz obsługi rowerzystów i turystów w Dobroszycach”

Realizacja zadania pn. „Utworzenie punktu informacji turystycznej oraz obsługi rowerzystów i turystów w Dobroszycach”

Dzięki dofinansowaniu zadania ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w zakresie Budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w Dobroszycach  powstał kompleksowy  punkt informacji turystycznej oraz obsługi rowerzystów i turystów z parkingiem, skomunikowany z drogą nr 340. Zadanie polegało na budowie budynku wielofunkcyjnego na planie prostokąta, w technologii tradycyjnej, z dachem dwuspadowym, wraz z zagospodarowaniem terenu. 

Cel zadania: poprawa warunków turystycznych na terenie Gminy, zapewnienie promocji i informacji turystycznej Gminy Dobroszyce i obszaru Lokalnej Grupy Działania DOBRA WIDAWA, zapewnienie obsługi technicznej podróżujących rowerzystów.

Park and ride jest to miejsce, gdzie każdy może zostawić samochód i przesiąść się na rower. To zachęta do aktywnego przemieszczania się po gminie. W miejscu tym powstała także specjalna altana dla rowerzystów oraz toalety.

 

Dofinansowanie wyniosło 399 549, 00 PLN.Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.