Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Dobroszycki poczytajnik

20-10-2021

Dobroszycki poczytajnik

   Projekt Gminnego Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach otrzymał 100 tys. zł dofinansowania w ramach konkursu BLISKO, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

          Celem realizacji zadań w ramach kierunku interwencji 4.1 BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ jest wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi.

         Zadanie zakłada przeprowadzenie szeregu działań animacyjnych mających na celu stworzenie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobroszycach miejsca spotkań dla mieszkańców. Chcemy działając wokół książki pokazać mieszkańcom, że biblioteka to miejsce przyjazne, otwarte, do którego można przyjść nie tylko, aby wypożyczyć książkę, ale też podyskutować, spotkać się, porozmawiać o interesujących rzeczach i rozwijać swoje pasje. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na czytelnicze i kulturalne potrzeby mieszkańców przeprowadzimy szeroką diagnozę metodami animacyjnymi, która pozwoli na odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych. Przeprowadzimy cykle warsztatów rodzinnych na świetlicach wiejskich oraz wspólnie skonstruujemy wspólnie - Dobroszycki Poczytajnik, który stanie w holu.

        W drugim roku trwania projektu przeprowadzimy cykle warsztatów dla dzieci i dorosłych inspirowane książką, lnem i drewnem, które nawiązują do historii miejscowych zakładów pracy. Zorganizujemy również Kawiarenkę Sąsiedzką, gdzie odbywać się będą spotkania autorskie z pisarzami zajmującymi się Dolnym Śląskiem. Podsumowaniem projektu będzie „Bookowisko” – piknik z książką w tle pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych.

        Zadanie polega również na podnoszeniu kompetencji pracowników biblioteki oraz partnerów przez organizację dedykowanych szkoleń.

        Partnerami projektu są Urząd Gminy Dobroszyce oraz Fundacja Ważka.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.