Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Dostępna Szkoła- "Ramię w ramię - szkoła bez barier"

15-09-2022

Dostępna Szkoła- "Ramię w ramię - szkoła bez barier"

W ramach projektu "Dostępna szkoła"  przedsięwzięcie: "Ramię w ramię - szkoła bez barier"  Gmina Dobroszyce otrzymała 1 350 000,00 zł wsparcia, z podziałem na dwie szkoły:
•             Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach - 584 100,00 zł
•             Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu - 765 900,00 zł.

Celem tego projektu jest wprowadzenie udogodnień architektonicznych i usprawnień rozwiązań systemowych, dotyczących dostępności szkół w Gminie Dobroszyce, dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt powstał z myślą o szkołach podstawowych wymagających poprawy szeroko rozumianej dostępności, bo dostępna szkoła to szkoła dla KAŻDEGO!  Chcemy, aby w naszych placówkach oświatowych,  każde dziecko  w pełni rozwijało swój potencjał, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb.

W ramach projektu zaplanowano  działania w 4 obszarach :
- dostępność architektoniczna,
- wymiar techniczny,
- obszar społeczny i edukacyjny,
- obszar organizacja i procedury.

  Pozyskane środki wydatkowane będą mi.  na  remonty chodników przy szkołach, likwidację schodów, remonty pomieszczeń i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych (m. in. szatni, łazienek),odpowiednie oznakowanie pomieszczeń i budynków, w których znajdują się placówki oświatowe, w tym drzwi, korytarzy, schodów, miejsc parkingowych, wejść itp., doposażenie gabinetów specjalistycznych, bibliotek i świetlic, zakup i montaż tabliczek z numeracją i opisem pomieszczeń w tym drukiem wypukłym i alfabetem Braille’a, zakup mebli i innego niezbędnego wyposażenia, specjalistyczne szkolenia administracji, obsługi i nauczycieli w zakresie dostępności, organizacja zajęć rewalidacyjnych i  socjoterapeutycznych i wiele, wiele innych.

Projekt realizowany będzie w terminie do 31 lipca 2023 r.

 „Dostępna szkoła”  to zadanie realizowane  w ramach IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa Działania 4.1  Innowacje społeczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, finansowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.