Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę mieszkaniową i usługową oraz raport oświatowy

14-11-2020

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę mieszkaniową i usługową oraz raport oświatowy

 

6 listopada 2020 r. odbyła się XXV sesja Rady Gminy Dobroszyce. Jednym z punków porządku obrad było rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w obrębach Dobroszyce, Strzelce i Miodary.

Zgodnie z uchwalonym planem pod zabudowę mieszkaniową wolnostojącą i bliźniaczą oraz zabudowę mieszkaniowo – usługową w tym usługi publiczne przeznaczono niezwykle atrakcyjny teren położony wzdłuż ulicy Kolejowej w Dobroszycach. Jest to obszar o powierzchni ok. 26 ha, ograniczony od północy ul. Kolejową, od wschodu torami kolejowymi, od południa ul. Wschodnią, a od zachodu drogą wojewódzką. Wyznaczono też podstawowy układ komunikacyjny, który może być uzupełniany drogami wewnętrznymi.

Na obszarze ustalono zakaz lokalizacji przedsięwzięć mogących zawsze znacząco i potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko za wyjątkiem przedsięwzięć z zakresu infrastruktury technicznej i dróg publicznych. Na terenie częściowo istnieje sieć kanalizacyjna i wodociągowa, energetyczna oraz gazowa, pozostała część będzie na przestrzeni lat sukcesywnie uzbrajana w infrastrukturę techniczną.

 

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - ul. Kolejowa Dobroszyce

 Podczas sesji wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek w formie prezentacji przedstawił Radnym również sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020 na terenie gminy.

W raporcie zostały omówione wydatki bieżące na oświatę, wykonane remonty (m.in. termomodernizacja szkoły w Dobroszycach), zakupy inwestycyjne, wyniki egzaminu ósmoklasisty a także dodatkowe zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie i rodzice.
Ponadto wójt podsumował dotychczasowe działania związane z wyzwaniem jakim była i nadal jest pandemia COVID-19 i przejściem szkół na nauczanie zdalne. Wspomniał o pozyskaniu dwóch grantów  z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup laptopów do nauki zdalnej, o zajęciach online, które obecnie w znacznej mierze odbywają się przez platformę Teams i edziennik oraz o czynnościach jakie podjęto, by sprostać wymogom sanitarnym w placówkach (m.in. zakupiono środki do dezynfekcji, materiały ochronne oraz urządzenia do mierzenia temperatury). Podkreślił również, że cyklicznie organizowane były i są narady z dyrektorami podległych jednostek oświatowych dotyczące aktualnej sytuacji w oświacie.

 

  

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.