Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Uczniowie klas I-III wracają do szkół

17-01-2021

Uczniowie klas I-III wracają do szkół

 

W poniedziałek, 18 stycznia, dzieci z klas I-III wrócą do szkół do nauki stacjonarnej. Pozostałe roczniki wciąż będą uczyć się w trybie zdalnym. Uczniowie klas I-III wrócą do nauki w klasach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Szkoły z gminy Dobroszyce zostały przygotowane na przyjęcie uczniów zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Dyrektorzy otrzymali rekomendacje dotyczące m.in. zasad organizacji zajęć, higieny, dezynfekcji pomieszczeń czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły i uczniów. Wiele z tych zaleceń już obowiązywało od września 2020 roku.
 
Wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek spotkał się z dyrektorami szkół, by omówic bezpieczny powrót uczniów. Pod względem logistycznym placówki oświatowe z naszej gminy zostały przygotowane na prowadzenie zajęć w klasach i lekcji online dla starszych roczników.
 
Przywrócenie zajęć stacjonarnych umożliwi bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz, choć w ograniczonym wymiarze, rozmowy i zabawy z rówieśnikami. To niezwykle ważne dla rozwoju dzieci i młodzieży.
 
Życzymy Rodzicom, Opiekunom, Nauczycielom i Uczniom zdrowia, a dzieciom radości ze wspólnego przebywania i wspólnej nauki.
 
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa --> https://www.gov.pl/
 
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.