Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

VI Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobroszyce

14-09-2021

VI Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobroszyce

W sobotę 11 września, po raz szósty w naszej Gminie, wystartował Rodzinny Raj Rowerowy po Gminie Dobroszyce.  Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu jest Pani Katarzyna Skorna i Klub Sportowy Hikari Oleśnica, przy wsparciu Gminy Dobroszyce oraz Wójta Gminy Dobroszyce Artura Cioska.
W wydarzeniu tym udział wzięło 243 miłośników turystyki rowerowej, najstarszy z nich liczył 71 lat, najmłodszy rok. Rajd wyruszył z muszli koncertowej w Dobroszycach, trasa liczyła 33 km przez miejscowości: Dobroszyce , Bartków, Malerzów, Bukowinka, Białe Błoto i ponownie Dobroszyce.

Dopisała piękna, słoneczna pogoda a wszyscy rowerzyści dotarli do mety cali i zdrowi.

Tradycyjnie, w Malerzowie w trakcie postoju, na cyklistów czekał poczęstunek w postaci domowych wypieków, kawy, herbaty, i zimnych napojów , a także prelekcja pana Adama Podczaszyńskiego, przedstawiciela Nadleśnictwa Oleśnica.

Po powrocie do Dobroszyc uczestnicy posilili się kiełbaskami z grilla oraz wspólnie uczestniczyli w rodzinnych zabawach.

Nad bezpieczeństwem czuwała niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna w Dobroszycach oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się głównemu sponsorowi, firmie SILVA RECYKLING, która ufundowała koszulki rajdowe, firmie DIAM za ekologiczne butelki na wodę, Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa za materiały edukacyjne i gadżety, firmie WPO ALBA S.A. za organizację zabaw i konkursów dla dzieci, Łukaszowi i Annie Koper z KS HIKARI OLEŚNICA za pomoc logistyczno-organizacyjną, radnemu sołectwa Malerzów Andrzejowi Biłasowi za udostępnienie wiaty, Pani Renacie Blachnickiej i Arturowi Blachnickiemu za pomoc logistyczną, pani Dyrektor i pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach, pozostałym sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego wydarzenia.

Podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Skornej i Pana Wojciecha Skornego, inicjatorów rajdu, bez których to przedsięwzięcie by się nie odbyło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym rajdzie, gratulujemy wytrwałości i dotarcia do mety. 



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.