Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Twitterze
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Rozpoczynamy budowę monitoringu wizyjnego w Dobroszycach

07-10-2021

Rozpoczynamy budowę monitoringu wizyjnego w Dobroszycach

 
                 
         Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek podpisał umowę z wykonawcą p. Piotrem Górskim na podstawie udzielonego mu notarialnie pełnomocnictwa reprezentującym firmę gospodarczą pn. „GP ALARM SYSTEM Małgorzata Górska” z siedzibą we Wrocławiu, , na realizację zadania „Monitoring wizyjny Gminy Dobroszyce ETAP I - wykonanie dokumentacji projektowej oraz dostawa i montaż wszystkich elementów składowych monitoringu”

             Budowa monitoringu ma na celu zapewnienie porządku publicznego i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Ponadto przyczyni się do usprawnienia działania służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych. To dodatkowa ochrona przeciwpożarowa i ochrona mienia Gminy. Monitoring wizyjny pozwoli na 24 godzinną rejestrację z kilku tygodniowym zapisem i odtworzenie zdarzeń w celu ustalenia okoliczności.

        Wartość podpisanej umowy wynosi 170.844,78 zł brutto, (słownie: sto siedemdziesiąt tysięcy osiemset czterdzieści cztery złote siedemdziesiąt osiem groszy).

          Podstawowy zakres inwestycji obejmuje m. in.:
• opracowanie dokumentacji projektowej, dostawę oraz montaż sytemu monitoringu wizyjnego (tj. kamer monitorujących z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz oprogramowaniem, urządzeń do transmisji danych wraz z oprogramowaniem sterującym, niezbędnego okablowania);
• wykonanie robót ziemnych/ budowlanych dla zakresu całego przedmiotu zamówienia;
• wyposażenie techniczne centrum monitorującego i archiwizującego, zlokalizowanego w budynku Posterunku Policji w Dobroszycach.

        Prace związane z budową monitoringu zakończą się jeszcze w tym roku.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.