Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

10 miejsce Gminy Dobroszyce w rankingu PAP - „Gmina Dobra do Życia"

10-11-2021

10 miejsce Gminy Dobroszyce w rankingu PAP - „Gmina Dobra do Życia"


Gdzie w Polsce żyje się najlepiej? Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki swojego rankingu „Gmina Dobra do Życia”. Spośród 2477 gmin z całej Polski, Gmina Dobroszyce zajęła wysokie 10 miejsce w kategorii gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców. Ranking badający jakość życia w gminach oparto na 48 wskaźnikach. Były to m. in. wydatki inwestycyjne gminy,  jej budżet, atrakcyjność migracyjno-osadnicza, rozwój demograficzny,  rozwój społeczno-ekonomiczny,  rynek pracy - w tym poziom bezrobocia  i przeciętne wynagrodzenie, warunki mieszkaniowe, zdrowie i bezpieczeństwo, edukacja szkolna (poziom podstawowy), przedszkola, żłobki, bezpieczeństwo drogowe, bezpieczeństwo społeczne, działalność kulturalna. Do stworzenia rankingu posłużyły również mniej oczywiste wskaźniki, takie jak usłonecznienie, klimatyczny bilans wodny czy też walory estetyczne krajobrazu

Wyniki Rankingu zostały ogłoszone w pięciu kategoriach: miasta na prawach powiatu, strefy podmiejskie miast na prawach powiatu,  gminy z siedzibą powiatu, gminy miejskie i gminy miejsko-wiejskie z miastem powyżej 5 tys. mieszkańców, gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców.

10 miejsce w ogólnopolskiej czołówce to bardzo dobra wiadomość, która potwierdza atrakcyjność naszej Gminy oraz świadczy o wysokim stopniu zaspokojenia potrzeb mieszkańców. To także zaszczyt, który motywuje do dalszej pracy.

Nie bez przyczyny, na przełomie ostatnich  kilku lat w Gminie Dobroszyce można zaobserwować tendencję wzrostową liczby ludności.  Nasza Gmina posiada wiele atutów  takich jak infrastruktura oraz uzbrojenie gruntów. Prócz  budowy sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej Gmina  inicjuje powstawanie takich obiektów jak place zabaw, skatepark, świetlice wiejskie. Samorząd skutecznie pozyskuje środki unijne i zewnętrze dotacje, dzięki czemu może realizować inwestycje według wysokich standardów. W Gminie stale rośnie liczba miejsc pracy, a oświata prezentuje wysoki poziom. Wszystkie te cechy wpływają na potwierdzenie naszego hasła: Gmina Dobroszyce - Dobre Życie

Pełne zestawienie Rankingu „Gmina dobra do życia” dostępne jest na stronie : 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/wyniki
 Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.