Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach przeszedł na zasłużoną emeryturę

13-01-2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej  w Dobroszycach przeszedł  na zasłużoną emeryturę

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej  w Dobroszycach Pan Leszek Waluk, przeszedł  na zasłużoną emeryturę

Z końcem 2021 roku pracę zakończył Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej  w Dobroszycach, przechodząc na zasłużoną emeryturę, po 39 latach pracy. 

W trakcie swojej drogi zawodowej Pan Leszek Waluk pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dobrzeniu, w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnicy, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oleśnicy oraz pełnił funkcję Wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oleśnicy. Przez 16 lat, od 2006 roku,  był Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

Na stanowisku Dyrektora naszej placówki, nienagannie i z zaangażowaniem wykonywał powierzone Mu obowiązki. Wzorowo sprawował opiekę nad uczniami, stwarzając im warunki do rozwoju fizycznego i intelektualnego. Ze szczególną uwagą doposażał szkołę w kolejne środki dydaktyczne. Dbał o rozwój zawodowy nauczycieli i wspomagał ich w podnoszeniu kwalifikacji.  Był inicjatorem szczególnego wydarzenia – nadania szkole imienia patrona. Kultywował tradycje związane z historią i patronką szkoły, ucząc przy tym wrażliwości na drugiego człowieka. Swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem przyczynił się do rozwoju placówki, która stała się obiektem marzeń wielu dyrektorów.

Pod koniec grudnia, w trakcie uroczystego pożegnania, Dyrektor otrzymał liczne  podziękowania, życzenia, gratulacje i upominki. W uroczystości udział wzięli m. in. Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Palma,  Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele Rady Rodziców, współpracownicy oraz zaproszeni goście.

Padło wiele serdecznych słów. W imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Dobroszyce Wójt podziękował Dyrektorowi za  współpracę, poświęcenie, lojalność, trud włożony w realizacje licznych zadań oświatowych  i istotny udział w wychowaniu młodych  pokoleń. Życzył, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później, spełniły się właśnie teraz.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.