Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Obchody Święta Konstytucji 3 maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02-05-2022

Obchody Święta Konstytucji 3 maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

29 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach odbył się uroczysty apel. Występ przygotowały klasy 7b i 7d oraz chór szkolny. Uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Bierskiej i p. Joanny Król-Boreckiej zaprezentowali wiersze i ważne informacje dotyczące narodowych świąt majowych. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała p. Anna Białek, która prowadzi szkolny chór. „Za kilka dni świętujemy uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji. Nie zapomnijcie, 2 maja mamy równie ważny dzień: Dzień Flagi” - podkreślała Danuta Noga, wicedyrektor szkoły. W uroczystościach udział wzięli nauczyciele, uczniowie klas I-VIII oraz oddziału przedszkolnego.

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu  uroczystości rozpoczęły się przed dębem Józefem, gdzie odśpiewano hymn Polski, w asyście pocztu sztandarowego. W części drugiej, w holu szkoły, odbyła się akademia połączona z odtworzeniem prezentacji multimedialnej o majowych uroczystościach narodowych: Święcie Konstytucji i Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach obchód, odbył się także szkolny konkurs pieśni patriotycznych. Klasy podzielone na dwie kategorie wiekowe, zaprezentowały utwory , m. in ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,,Biały orzeł w koronie”, ,,My – pierwsza brygada”, ,,O mój rozmarynie”.

W Przedszkolu Gminnym w Dobroszycach przez cały tydzień dzieci brały udział w zajęciach poświęconych poznawaniu symboli narodowych oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. Odbyła się także wystawa prac związanych ze Świętem Flagi oraz uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W piątek na ulicach Dobroszyc mogliśmy spotkać uroczysty pochód naszych przedszkolaków.
Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym świętowaniu. 

3 maja o godz. 11.30 w kościele pw. św. Jadwigi w Dobroszycach, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny, na którą serdecznie zaprasza Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.