Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Zmiana wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

04-05-2022

Zmiana wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

W Dzienniku Ustaw RP ukazało się rozporządzenie z 29.4.2022 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi (Dz.U. z 2022 r. poz. 941).

Zasadniczo chodzi o zmiany załącznika do ww. rozporządzenia – „Wzór wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi".

W uzasadnieniu projektu rozporządzenia wskazano m.in., że wprowadzona korekta do karty osoby przyjętej do zakwaterowania polega na tym, że będzie możliwe podanie w niej tylko nr PESEL obywatela Ukrainy oraz wpisanie kolejnych dni jego pobytu. W przypadku braku nr PESEL nie można już w karcie podać rodzaju oraz nr/serii innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Powyższe wynika z postanowień ustawy z 27.04.2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, polegającej m.in. na wydłużeniu okresu, za który przysługuje świadczenie pieniężne z 60 do 120 dni.

WNIOSEK O ŚWIADCZENIE 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.