Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Kolejne wyjazdy edukacyjne w ramach projektu „Ku przyszłości – poznaję, wiem, działam"

30-06-2022

Kolejne wyjazdy edukacyjne w ramach projektu „Ku przyszłości – poznaję, wiem, działam"

Od kilku dni trwają zasłużone dla wszystkich uczniów wakacje. W ostatni dzień czerwca, zapraszamy na krótką relację z kolejnych, ciekawych wyjazdów edukacyjnych, zrealizowanych w ramach projektu „Ku przyszłości – poznaję, wiem, działam”.
Uczniowie z klasy 2c Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach, 30 maja 2022r. wzięli udział w zajęciach „ Najciekawsze zakątki Doliny Baryczy”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia zwierząt i roślin, odwiedzając wieżę obserwacyjną w Grabownicy oraz Stawy Milickie. Udały się także na przejażdżkę Krośnicką Kolejką Wąskotorową oraz na zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach.
Z kolei, 01 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy 1c, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Rudy Sułowskiej, gdzie poznawali Rezerwat, obserwowali ptaki oraz poznawali historię ,Stawów Milickich.
9 oraz 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas: 7a, 8a i 8b ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu, wybrali się do Sułowa, gdzie rzeką Młynkówką, dopłynęli do Rudy Sułowskiej. Podczas spływu kajakowego dzieci podglądały przyrodę i świat z zupełnie nowej perspektywy.
Przed samym zakończeniem zajęć dydaktycznych, 22 i 23 czerwca 2022 r. uczniowie klas:7a, 8a, i 8b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia. Pierwszego dnia zobaczyli najważniejsze zabytki miasta oraz poznali proces powstawania ciasta piernikowego w Starotoruńskiej Piernikarni. Każdy miał możliwość wykonania ozdobnego piernika, słuchając jednocześnie legendy o pierniczkach Katarzynkach.
Drugi dzień pobytu w Toruniu dzieci rozpoczęły od wizyty w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie przeprowadzały samodzielnie doświadczenia, badały zjawiska. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach pn. „Walka o przetrwanie”, gdzie wykonali preparaty, oglądając pod mikroskopem rośliny. Wyjazd do Torunia zakończyli wizytą w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie własnoręcznie wykonali glicerynowe, kolorowe i pachnące mydło.
Nasze dzieci ze wszystkich wycieczek wróciły zadowolone, uśmiechnięte i z niecierpliwością czekają na kolejne wyjazdy, które odbędą się już po wakacjach.Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.