Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Obowiązek wpisu do gminnej ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie

09-09-2022

Obowiązek wpisu do gminnej ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie

Przypominamy, że Wójt Gminy Dobroszyce prowadzi ewidencję obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie, położonych na terenie Gminy Dobroszyce (art. 38 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek, tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 2211).

Zgłoszenie do ewidencji innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie jest obowiązkowe i podlegają mu wszystkie obiekty, w których świadczone są usługi noclegowe, a więc: pokoje gościnne, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe, domki letniskowe, ośrodki wczasowe, kolonijne, pola biwakowe itd. bez względu na ilość wynajmowanych miejsc noclegowych.
Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy świadczą usługi hotelarskie w obiektach, które nie są obiektami hotelarskimi (czyli nie są: hotelem, motelem, pensjonatem, kempingiem, domem wycieczkowym, schroniskiem młodzieżowym, schroniskiem).

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców/ rolników świadczących usługi hotelarskie, do zgłoszenia obiektów do ewidencji bazy noclegowej.

Wpis do ewidencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1130


Ewidencja tych obiektów prowadzona jest w Urzędzie Gminy Dobroszyce, I piętro, pok, 11 (kontakt: ewidencja@dobroszyce.pl, tel. 71 314 1167 w.11)


Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wpis do ewidencji

Załącznik nr 1 - karta informacyjny obiektu

Załącznik nr 2 - minimalne wymagania

Załącznik nr 3 - karta ewidencyjna

Zgłoszenie zmiany wpisu do ewidencji

Zawiadomienie o zakończeniu świadczenia usług


Wydanie zaświadczenia o wpisie do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie:

 

Wymagane dokumenty: Wniosek o wydanie zaświadczenia o wpisie do Ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie do pobrania  http://bip.dobroszyce.pl/m,720,ewidencja-obiektow-noclegowych.htm 

Wymagane opłaty: Do wniosku o wydanie zaświadczenia o wpisie do Ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie należy dołączyć dowód wpłaty z tytułu opłaty skarbowej.

Opłata skarbowa wynosi 17 zł (Opłata skarbowa zgodnie z Ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 1923 z późn.zm.).

Sposób i miejsce odbioru dokumentów: Osobiście wnioskodawca lub osoba upoważniona

Urząd Gminy Dobroszyce, ul. Rynek 16, 56-410 Dobroszyce.

Termin załatwienia sprawy: Zgodnie z art. 35 Kodeksu postępowania administracyjnego bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu 1 miesiąca.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.