Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

LAUREATKA NAGRODY LITERACKIEJ NIKE JOANNA BATOR ODWIEDZI DOBROSZYCKĄ BIBLIOTEKĘ!

03-10-2022

LAUREATKA NAGRODY LITERACKIEJ NIKE JOANNA BATOR ODWIEDZI DOBROSZYCKĄ BIBLIOTEKĘ!

LAUREATKA NAGRODY LITERACKIEJ NIKE JOANNA BATOR ODWIEDZI DOBROSZYCKĄ BIBLIOTEKĘ!
Joanna Bator pisarka, publicystka, podróżniczka i eseistka odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną już w najbliższy czwartek 6 października o 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny❗
Autorka jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Dla literatury porzuciła pracę akademicką. Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść „Piaskowa Góra” (2009), a potwierdziła je „trylogia wałbrzyska”, do której należy kolejno „Chmurdalia” (2010) i „Ciemno, prawie noc” (2011). Za ostatnią z wymienionych autorka uhonorowana została Literacką Nagrodą Nike. Za całokształt twórczości tłumaczonej na język niemiecki otrzymała Nagrodę Literacką Usdomer, Nagrodę Literacką im. Stefana Heima, Nagrodę Literacką im. Hermana Hessego oraz szwajcarską Nagrodę Literacką Spycher. W 2021 roku została laureatką polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej. Jej najnowsza powieść to bestsellerowa saga „Gorzko, gorzko” (2020). Joanna Bator mieszka w Podkowie Leśnej z mężem i gromadą zwierząt. Jej pasją jest bieganie.
Spotkanie autorskie z cyklu "Kawiarenka sąsiedzka" realizowane jest w ramach projektu "Dobroszycki poczytajnik" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025".


Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „《 SPOTKANIE AUTORSKIE z JOANNĄ BATOR Spotkanie autorskie Joanną Bator cyklu Kawiarenka Sąsiedzka. Zapraszamy! 06.10.2022 r. godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobroszycach. Wstęp wolny! Narodowy Rozwoju Narodowego NARODOWE KULTURY Publiczna !WAŻKA FUNDACJA”
 
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.