Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Umowa na modernizację świetlicy w Dobrzeniu podpisana

10-05-2023

Umowa na modernizację świetlicy w Dobrzeniu podpisana

 
Wczoraj rano Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek podpisał umowę z wykonawcą MAL-BUD Błażej Rubik z Ostrzeszowa, na zadanie „Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w Dobrzeniu”. Wkrótce mieszkańcy Dobrzenia zyskają odnowione miejsce integracji i spotkań.
Wartość inwestycji to kwota 1 319 800,00 zł. Na to zadanie Gmina Dobroszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł z programu „Wsparcie gmin popegeerowskich w ramach RFIL”. Środki przydzielano dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Pozostała kwota inwestycji pochodzi z budżetu Gminy Dobroszyce.
Budynek świetlicy znajduje się w złym stanie technicznym. Z powodu braku izolacji przeciwwilgociowych ściany są mocno zawilgocone, z ubytkami w tynku oraz wykwitami. Istniejąca izolacja termiczna jest niewystarczająca, przez co budynek mocno się wychładza. Brak jest odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. Więźba dachowa jest nieznacznie porażona przez owady. W pomieszczeniu siłowni posadzka drewniana jest porażona grzybem.
W ramach podpisanej umowy, wykonane zostaną m.in.: przebudowa istniejących pomieszczeń świetlicy z utworzeniem nowych pomieszczeń sanitarnych, nowe wejście do budynku oraz nowe otwory okienne od strony wschodniej i południowej, hydroizolacja ścian fundamentowych, izolacja cieplna posadzek na gruncie, ścian oraz stropu, wymiana tynków wewnętrznych wraz z założeniem tynków renowacyjnych, naprawa pęknięć ścian poprzez zszycie, doprowadzenie wody do nowych urządzeń sanitarnych wraz z odprowadzeniem ścieków do istniejącej kanalizacji sanitarnej, wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie ogrzewania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.