Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

DOBROLANDIA w Dobroszycach otwarta!

07-06-2023

DOBROLANDIA w Dobroszycach otwarta!

1 czerwca to dzień wyjątkowy pod wieloma względami! Swoje święto w tym dniu obchodzą dzieci! To właśnie z myślą o dzieciach i dla dzieci powstał i w tym szczególnym dniu oficjalnie otwarty został plac zabaw przy Gminnym Centrum Kultury
w Dobroszycach. 

Przed południem, Artur Ciosek Wójt Gminy Dobroszyce serdecznie przywitał zaproszonych gości, szczególne powitanie skierował w stronę najmłodszych, jednocześnie składając im najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka! Wskazał też, że to właśnie dla nich powstał ten piękny, bezpieczny, oczekiwany i wymarzony plac zabaw. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dofinansowanie, które Wójt uzyskał ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 849.260,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2.196.237,10 zł.

Podczas uroczystości swoje podziękowanie i wdzięczność Wójt Gminy Dobroszyce skierował do wielu osób, dziękując im za pracę i zaangażowanie w powstanie tego cudownego miejsca.  Maskotki z napisem ”Przyjaciel Gminy Dobroszyce”, które idealnie wpisały się w święto dzieci otrzymali z rąk Pana Wójta oraz Kuby – wychowanka przedszkola, osoby które w szczególny sposób zaangażowane były w budowę nowej strefy rekreacyjnej. Podziękowania otrzymali: Pani Poseł na Sejm RP Mirosława Stachowiak – Różecka, Pan Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Pani Paulina Domagała przedstawiciel firmy Gardeno, jako projektanta placu zabaw, Pan Piotr Schabikowskiwykonawca robót reprezentujący konsorcjum firm: BIOBUD INWESTYCJE Piotr Schabikowski Sp.  komandytowo – akcyjna i BIOBUD Piotr Schabikowski, Pan Andrzej Michalak Inspektor Nadzoru, Pan Dariusz Palma Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce, Pani Monika Hołówka Sekretarz Gminy, Pani Agnieszka Gralak-Słonina Skarbnik Gminy, Pan Tomasz Urbaniak Zastępca Wójta, pracownicy Urzędu Gminy: Pani Magdalena Albekier, Pani Marta Milczarczyk-Wabińska oraz Pani Alicja Leszczyłowska-Krain.

Następnie głos zabrali zaproszeni Posłowie gratulując Panu Wójtowi realizacji wspaniałej inwestycjipięknego obiektu, który będzie zaspakajał potrzeby ruchowe dzieci oraz wywoływał na ich twarzach uśmiech i zadowolenie. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli także dzieciom urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami. Po tych słowach uznania, Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek życzył dzieciom bezpiecznej, radosnej zabawy oraz tego, by ten plac szybko stał się ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Przed wejściem na plac, dzieci zaprezentowały zebranym swoje umiejętności artystyczne.

Nareszcie nadszedł wyczekiwany moment! Na hasło Wójta Gminy Dobroszyce dzieci zerwały banner umieszczony na bramie i oficjalnie otwarły to wyjątkowe miejsce – Dobrolandię! Najmłodsi uczestnicy uroczystości bardzo szybko opanowali teren, sprawdzając każdy zakamarek i każde urządzenie. Były dla nich przygotowane animacje, wata cukrowa, słodkości, a Myszki Miki i Mini umilały im czas.

Na chwilę w dziecięcy świat przenieśli się wszyscy uczestnicy spotkania, testując nowe huśtawki i inne sprzęty. Przypomnijmy, że na placu zabaw znajduje się trzydzieści pięć urządzeń podzielonych na strefy, w których dzieci będą mogły bawić się w budowlańców, muzyków, odkrywców czy akrobatów. Plac wyposażony został także m.in. w: warsztat samochodowy z autem, domek jabłuszko, bujak sprężynowy skuter, wywrotkę ze ścianką wspinaczkową, huśtawkę wahadłową,  karuzelę z siedziskami, statek na sprężynach, zestaw wielofunkcyjny z wieżami w kształcie drzew, zjeżdżalnię szeroką na górce, tunel pod górką, panel sensoryczny, koło optyczne z napędem, trampolinę okrągła itp.

Warto wspomnieć, że i dla rodziców, dziadków czy opiekunów, którzy przyprowadzą tu swoje pociechy, wytyczona została strefa relaksu, w której znajdują się m.in.: leżaki miejskie, hamak, ławki z oparciem czy siedziska – gniazda.

Powracając do otwarcia placu – dalszy scenariusz tego fantastycznego dnia napisały już dzieci, które z radością bawiły się na kolorowych sprzętach. To był wspaniały Dzień Dziecka, z wyjątkowym prezentem na ich święto!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.