Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP
 
Polub nas na Facebook Obserwuj nas na Instagram
 
Zmień kontrast Zmień rozmiar czcionki

Boisko wielofunkcyjne w Łuczynie – otwarte!

13-09-2023

Boisko wielofunkcyjne w Łuczynie – otwarte!

12 września zapisze się na kartach historii Gminy Dobroszyce, jako szczególny dzień! To właśnie w tym dniu Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył długo wyczekiwaną inwestycję – boisko wielofunkcyjne!

I jak na otwarcie boiska przystało, nie mogło zabraknąć sportowych akcentów. Zamiast wstęgi, przecięto siatkę wypełnioną piłkami do gry w ręczną, odpalono konfetti, a w tle słychać było utwór zespołu Queen „We Are The Champions”! Następnie nastąpiło poświęcenie boiska i przyszedł czas na rywalizację!

Zmagania podjęli uczniowie i uczennice ze szkół gminnych, którzy rozegrali mecze w piłkę ręczną. Każdy z zawodników otrzymał z rąk Wójta medal oraz drobny upominek.

Przybyli na otwarcie podopieczniz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach zadbali o zabawę z kolorami, integrując się z wcześniej grającymi dzieciakami. I na nich również czekały gminne gadżety.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy na płytę boiska wkroczyła drużyna na czele z Panem Wójtem, w skład której weszli przedstawiciele różnych instytucji i organizacji woj. dolnośląskiego tj. Paweł Hreniak Poseł na Sejm RP, Łukasz Kasztelowicz Prezes WFOŚiGW, Michał Pięta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, Piotr Sawicki Burmistrz Miasta i Gminy Bierutów, by rozegrać mecz piłki nożnej z reprezentacją Oldboyów, czyli Radnych Gminy Dobroszyce!

Widać było ducha sportowej rywalizacji i zaangażowanie zawodników. Mimo żaru z nieba, Panowie dali z siebie wszystko! Dla wszystkich grających Pan Wójt miał przygotowane koszulki z herbem gminnym.

We wspaniałych nastrojach, przy akompaniamencie pokrzepiającej muzyki oraz sportowej rywalizacji upłynął nam ten cudowny dzień. Liczymy na to, że na płycie łuczyńskiego boiska wielofunkcyjnego nie zabraknie równie fantastycznych wydarzeń i sportowych emocji!

Przypomnijmy! 

W ramach inwestycji wykonano następujące prace:

- budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 26,60 x 52,50 m (na powierzchni wytyczone są: boisko do gry w piłkę ręczną, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do siatkówki);

- budowę ogrodzenia terenu;

- budowę chodnika z nawierzchnią z kostki betonowej;

- montaż urządzeń sportowych;

- uporządkowanie terenu przyległego i wysianie trawy.

Wartość robót budowlanych wyniosła 783.589,95 zł. 

Zadanie finansowane było ze środków Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja trzecia – PGR). Zgodnie z ww. programem zadanie zostało zrealizowane na obszarze, na którym funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.